خانه / ادبیات / پکیج تحقیق بررسی شیوه های پند و اندرز در آثار سعدی شیرازی

پکیج تحقیق بررسی شیوه های پند و اندرز در آثار سعدی شیرازی

تحقیق بررسی شیوه های پند و اندرز در آثار سعدی شیرازی

تحقیق-بررسی-شیوه-های-پند-و-اندرز-در-آثار-سعدی-شیرازیقابل استفاده دانشجویان کارشناسی ارشد رشته ادبیات
تحقیق بررسی شیوه های پند و اندرز در آثار سعدی شیرازی در حجم 129 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با فهرست محتوایی زیر:

مقدمه

در میان بیشتر ملت ها ، بزرگان ، شاعران و نویسندگانی هستند که فرهنگ و روح انسانی را عزّت و عظمت می بخشند . مانند گوته آلمانی ، هومر یونانی ، شکسپیر انگلیسی و … .
در میان ایرانیان چنین کسانی کم نیستند . شاعران نامدار و جاودانی به سان فردوسی ، مولوی ، سعدی ، حافظ ، سنایی ، نظامی و … که روح انسانی و فرهنگ را تعالی بخشیده اند و با کمال گرایی خود همه ی انسان ها را به خوبی ، زیبایی ، عزّت ، عظمت و پرهیز از هرگونه بدی ، دعوت کرده اند و با آثارگران قدری که از خود به یادگار گذاشته اند ، موجب فخر ما ایرانیان شده اند و ما به آن ها غرور می ورزیم . و این ارمغان بزرگ آن ها برای ماست . اما اینجا سخن از سعدی است که آوازه ی او جهان شمول است و مرزهای ایران را شکسته و گستره ی جهانی را در بر گرفته و خود را نه تنها در تاریخ ادب ایرا ن بلکه در ادب جهان جاودان ساخته است .

این تحقیق که به شیوه های پند و اندرز در آثار سعدی پرداخته است به صورت پنج فصل تنظیم و گردآوری شده است :
فصل اول :که شامل مقدمه و ضرورت و اهمیت تحقیق و همچنین پیشینه و بیان مسئله می باشد .
فصل دوم : به عنوان شرح احوال سعدی تنظیم شده است که شامل مختصری از احوال و زندگی سعدی ، ولادت ، سفر ها و تاریخ وفات و همچنین سبک و شیوه ی گفتار سعدی می شود .
فصل سوم:با عنوان گفتاری درباره پندواندرز،ضمن تعریف پندو اندرز به بیان وتوضیح پندواندرز در ادب پارسی وهمچنین آثار شیخ اجل پرداخته ایم.
فصل چهارم : شامل شیوه های پند و اندرز در آثار سعــدی است ، به شگردها و شیوه هـایی پرداخته ایم که شیخ برای بیان نکات اخلاقی خود از آن بهـره برده و مخاطب را نصیحت نموده است .
فصل پنجم : به عنوان نتیجه گیری ، به ذکر نتایجی پرداخته ایم که بعد از این پژوهش به دست آمده است .

دانلود فایل

درباره ی alav

همچنین ببینید

پکیج پاورپوینت رده بندی های مورد استفاده در کتابخانه کنگره (40 اسلاید)

پاورپوینت رده بندی های مورد استفاده در کتابخانه کنگره (40 اسلاید) پاورپوینت رده بندی های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *