خانه / تربیت بدنی و ورزش / اسکیت و داوری

اسکیت و داوری

اسکیت و داوری

اسکیت-و-داوریتاریخچه اسکیت :
اسکیت امروزه یکی ازورزشهای مهیجی است  که تاریخچه ی آن بر می گرددبه دهه 1700 میلادی که توسط یک نفربه نام ژوزف مرلین ابداع شد که این ورزش را ابتدا  به روی یخ آغاز کرده بود و در نظرداشت راهی هم برای اسکیت درتابستان پیدا کند .
 ایده ی  او برای  اتصال چرخ های چوبی  به زیرکفش هایش  خوب بودولی بارها  به زمین می خوردو از طرفی ایستادن ودورزدن نیز کمی مشکل بود.بعد از ا ن نوع دیگری ازکفش اسکیت درسال1819 در فرانسه ابداع شدو سپس در سال 1823 ایکا انگلیسی به نام رابرت جان تایرز کفش اسکیت 5 چر خه را اختراع کردلیکن مشکل چرخیدن و توقف کردن همچنان باقی بود.چونن کفش ها ازآهن ساخته شده بودند و بسیاربی ثبات بودند .
 کفش اسکیت  امروزی  توسط 2 بایکن  هااکی امریکایی  به نام های  اسکات و به نان اولسون ساخته شد واین کفش راحت ، سریع و سبک  بودند.به خاطرآشنایی  این افراد بامشکل کفشهای  که دارای چرخ های اهنی بودند کفش های  ابداع شده توسط  آ نان دارای ترمز بودند وچرخش را برای آنها آسان می کردوآنها نام این  کفش ها را Rollerblade نهادند.
انواع کفش و وسیله های  اسکیت :
1.     کفش  گوات:  که به آن چهار چرخ یا رولر  نیز می گویند.
2.     کفش  این لاین :  کفشی است  که چر خهایش در کی خط  باشد .
3.    تخته
درکفش گوات ترمزجلوی کفش می باشددرحالی که ترمزکفش این لاین درعقب آن است .
کفشهای اسکیت و ویژگی های آن :
یک اسکیت به روز دارای لایه ای خارجی  وسخت می باشدکه ایجادمحافظت می کند  واین اسکیت هابه وسیله بدنه یا قلاب بسته می شوند .
 چر خ ها :اندازه چرخ هابرحسب میلی متر تعیین می شوند وهر چه این  چرخ ها بزرگترباشد سریع تراندهمچنین  چرخها بر اساس سختی  نیز از74A تا93A  طبقه بندی می شوندهرچه این عددکوچکتربا شدچرخ  نرمتراست . چرخها دارای بلبرینگ می باشندکه نتیجه آن راحت اسکیت کردن  است .برای تعویض  بلبرینگ ها می توانید  از آچارسه طرفه استفاده  کنید وبرای  تمیز کردن آنها هم بایدازپارچه خشک استفاده  کرده واین بلبرینگ ها درغلافی قرار دارند که از ورودگرد وغبار به داخل انها جلو گیری می کند.
 تشکیلات اسکیت در  ایران و جهان :
 اسکیت  قدرتی  جهان  بیش از 300 سال  می باشد  که در جریان  است  و در کشور  ایران  به صورت  خیابانی  و غیرتشکیلاتی  وخود اموز  وجود داشته است  تا اینکه  درسال 73 تشکیلات  انجمن  اسکیت  مشهد  که زیر  مجموعه  فدر اسیون  ان جمن  های  همگانی بوده است  تشکیل  د  از این  به بعد به طور متناوب  مسابقات  سرعت و استقامت  و گاهی  نمایشی تشکیل شد .

دانلود فایل

درباره ی alav

همچنین ببینید

تحقیق انعطاف پذیری

تحقیق انعطاف پذیری انعطافپذيرى موقعى که توپى را به روى سطح ثابت بزنيم جزئى فشرده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *